Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

19.05.2024 r.

Modlimy się dzisiaj do Ducha Świętego o wylanie wielorakich darów na Kościół, który stanowimy. Prosimy o umocnienie naszej wiary, abyśmy głosili innym Chrystusa, a przede wszystkim sami żyli z Nim zjednoczeni. Dzisiejsza uroczystość kończy w liturgii okres wielkanocny.

Liturgiczne obchody tygodnia:

- w poniedziałek, 20 maja – Święto NMP Matki Kościoła. Jest to Misyjny Dzień Chorych. W naszym dekanacie ma miejsce pielgrzymka seniorów i chorych do Sanktuarium Pana Jezusa Cierpiącego w Bielanach. Uroczystej Mszy Świętej o godz. 11.00 przewodniczył będzie ks. bp Piotr Greger. Później poprowadzi nabożeństwo z błogosławieństwem lourdzkim. Po Mszy świętej bielański zespół charytatywny zaprasza pielgrzymów na poczęstunek. Składka do puszek w poniedziałkowe święto przeznaczona jest na Diecezjalny Dom Matki i Dziecka,

- we wtorek, 21 maja – wspomnienie św. Jana Nepomucena, prezbitera i męczennika,

- w środę, 22 maja, przypada 29 rocznica pobytu papieża Jana Pawła II w naszej diecezji,

- w czwartek, 23 maja – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana,

- w piątek, 24 maja – wspomnienie NMP, Wspomożycielki Wiernych,

- w sobotę, 25 maja, o godz. 10.00 w kościele katedralnym w Bielsku-Białej, Ks. Biskup Roman Pindel udzieli diakonom naszej diecezji święceń prezbiteratu. Kandydatów do święceń polecamy Panu Bogu w modlitwie.

W przyszłą niedzielę, 26 maja, przypada uroczystość Najświętszej Trójcy. W tym dniu modlimy się za wszystkie matki z okazji przypadającego ich święta.

W czwartek po Mszy Świętej wieczornej w salkach odbędzie się spotkanie dla uczestników wyjazdu na Ogólnopolskie Spotkanie Młodych Lednica 2000. Są jeszcze ostatnie wolne miejsca, zapraszamy do zapisów.

W piątek, 24 maja, wspólnota Krzew Winny zaprasza na godz. 19.00 na Mszę świętą i nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienia duszy i ciała.

Składamy serdeczne podziękowanie, tym kilkunastu osobom, które pozytywnie odpowiedziały na prośbę i wykonały w sobotę wiele prac porządkowych w salkach i wokół parafialnych budynków. Pragnę podziękować również wszystkim rodzicom dzieci I Komunijnych i młodzieży bierzmowanej za złożony dar ołtarza. Niech Pan Bóg wynagrodzi wszystkim, którzy poprzez modlitwę, własną pracę i składane ofiary materialne troszczą się o kościół - dom Boży, obiekty kościelne i swoich kapłanów.

Historia ogłoszeń